Butai: pirkimas ir nuoma

butaiPasikeitusi Lietuvos valiuta padarė įtaką ne tik buitinių prekių kainų šuoliams, bet ir tuo pačiu sukėlė nekilnojamo turto kainas. Kalbame tiek apie nuomą, tiek įsigijimą, nes šiuo metu akivaizdžiai yra matoma, jog tiek Butai, tek namai, tiek ir sklypai yra kaip reikiant pabrangę. Kas liečia kainų šuolius, tai nereikėtų to labai sureikšminti – praėjus trumpam laikotarpiui, tikimasi jog kanos grįš į savas vėžias. Šiuo metu yra nemažai žmonių, kurie ieško buto ar kito nekilnojamo turto, tad ką jiems reikėtų žinot tiek jį įsigyjant, tiek ir perkant?

Kiekvienas besidomintis nekilnojamo turto rinka, turėtų pastebėti, kad tas kainų bumas ilgai netrunka – atėjus tam tikram laikotarpiui, kainos vėl kris. Kas liečia butų nuomą, tai turėtumėte žinoti, kad aukščiausios kainos prasideda būtent šiltuoju metų sezonu. Kodėl? Būtent tais laikotarpiais nuomotojai nebūna įsprausti į kampą –baigiasi šildymo sezonas, todėl ir patį butą išlaikyti tampa lengviau. Jeigu ieškote buto nuomos, tai tokį darbą atlikti reikėtų artėjant šaltiems orams – nuomotojai bus išsiganę jeigu per tą laiką nesuras nuomininkų – jiems patiems teks mokėti šildymo išlaidas, todėl nemaža tikimybė, kad nuomotojai bandys prisivilioti naujus klientus būtent nuleidžiant nuomos kainą. Žiemos pradžia yra pats tinkamiausias laikotarpis norintiems rasti pigų butą.

Kas liečia kitą svarbią informaciją, tai reikėtų pabrėžti įprastų nuomininkų pagrindinę klaidą – jeigu sudarote nuomos sutartį, kurioje aiškiai apibrėžiama mokėjimo diena, tai jokiu būdu nevenkite reikalauti nuomotojo parašo perduodant pinigus. Trumpai tariant, yra tokių žmonių, kurie tiesiog sumoka nuomos mokestį ir kitas išlaidas tiesiai į rankas ir jokių popierių nepasirašinėja. Tai yra viena svarbiausių klaidų – kiekvieną mėnesį, kai perduodate pinigus, reikalaukite, kad nuomotojas pasirašytų ant lapo, jog jis tuos pinigus gavo. Kaip kitaip įrodysite, jog už nuomą atsiskaitote sąžiningai ir laiku?

Perkant butus, nereikėtų pasikliauti vien tik savo nuojauta. Jeigu dvejojate dėl kažkokio buto įsigijimo, tai jums reikėtų kreiptis į nekilnojamo turto agentūras – jos padės įvertinti ar pirkinio kaina yra adekvati ir neprasilenkianti su rinkos taisyklėmis.