Būsto pirkimo paskola – ką būtina žinoti

Būsto pirkimas – labai pinigams imlus ir atsakingas procesas, ypač tada, kai ruošiatės tai daryti iš skolintų pinigų, todėl šiam žingsniui tiesiog būtina tinkamai pasiruošti. Žemiau pateikiame punktus, kurie Jums padės susigaudyti planuojant pirkti būstą.

  1. Savo finansinių galimybių suvokimas

Paskola būstui dažniausiai imama tada, kai trūksta dalies sumos tam, kad įsigytumėte būstą. Nepatingėkite pateikti paraišką ne į vieną, o į keletą bankų – taip galėsite išsirinkti Jums tinkamiausią variantą. Taip, suprantu, tai užima laiko, tačiau galite kreiptis į paskolų brokerius ir jie už atitinkamą mokestį užpildys visus dokumentus ir greitu metu gausite pasiūlymus iš banko. Rinkdamiesi palankiausią variantą, rinkitės ne vien pagal palūkanų dydį, atkreipkite dėmesį ir į kitus svarbius faktorius: išankstinį paskolos grąžinimą, nemokamumo terminą.

  1. Tinkamiausio varianto paieška

Netingėkite ieškoti geriausio varianto, gero buto paieška – laikui imlus procesas. Jums gali tekti apžiūrėti ne vieną dešimtį butų tam, kad išsirinktumėte geriausią.  Kad ir kokį tobulą variantą rastumėte, neskubėkite jo pirkti – peržiūrėjus kitus butus galėsite beveik objektyviai viską įvertinti. Pavyzdžiui, beveik visi nauji butai Vilniuje yra panašūs, nereiktų skubėti rinktis.

  1. Turto vertinimas

Susitarę dėl būsto pirkimo, privalėsite užsisakyti oficialų turto vertinimą, kadangi be šios paslaugos bankas paskolos neduoda.  Bankui visai nesvarbu skelbime nurodyta kaina, kadangi jis finansuoja 85% būsto vertės, kuri yra nustatyta vertinimo metu. Naujos statybos butams suteikiamas ir didesnis kreditas.

  1. Banko pinigų pervedimas būsto savininkui

Tam, kad galėtumėte gauti paskolą būstui, taip pat privalote įkeisti NT. Bankas, gavęs žinutę iš notaro apie būsto įkeitimą, perveda sumą būsto pardavėjui. Sąskaita gali būti registruota ir užsienyje – tada pavedimas užtrunka ilgiau.

  1. Mokesčio patvirtinimas

Kai visa suma būna sumokėta, privalote apie tai informuoti notarą tam, kad šis informuotų registrų centrą, jog nėra įsiskolinimų. Tam, kad sandoris būtų užbaigtas, pas notarą privalo atvykti abi pusės – tiek pirkėjas, tiek pardavėjas.

Visas būsto pirkimas užtrunka apie mėnesį.