Buhalterijos paslaugos: ir ką gi tie buhalteriai per dienų dienas veikia?

Yra daug terminų, kuriuos, atrodo, girdime kone kasdien, tačiau paprašyti atsakyti, ką vienas ar kitas konkrečiai reiškia, sutrinkame. Šiai žodžių kategorijai puikiai tiktų ir „buhalteris“ bei „buhalterijos paslaugos“. Tikriausiai ne kartą teko bendrauti su savo darbovietės buhalteriu, matėte daugybę darbo skelbimų apie ieškomą šios profesijos atstovą, o galbūt kriminalų skiltyje skaitėte apie nesąžiningą (ar aplaidų) buhalterį, kurio neteisėta veikla privedė iki teisiamųjų suolo. Skaičiai, kalnas popierių, didelė atsakomybė: kas dar? Kaip konkrečiau atrodo šios profesijos atstovų darbo diena?

Studijuojantys šią specialybę ar lankantys atitinkamus kursus, savo kailiu patiria, ką apima toji buhalterinė apskaita. Aišku, kaip ir visi mokslai, taip ir buhalterijos paslaugos, nemažai prasilenkia su darbo rinkos realybe. Pradėjus dirbti vienoje ar kitoje darbovietėje, įgytą gausų teorinių ir praktinių žinių bagažą gali tekti trumpam pamiršti ir pradėti gilintis į vieną konkrečią sritį, pavyzdžiui, darbuotojų atlyginimų apskaitą. Taip dažniausiai nutinka savo karjerą siejant su didelėmis įmonėmis, kuriose darbo apimtys yra tokios didelės, jog reikalingi net keli buhalterių etatai. Pastarieji dažniausiai tiesiogiai pavaldūs ne įmonės vadovui, tačiau  vyriausiajam buhalteriui, kuriam tenka atsakomybė patikrinti ir įvertinti visą kitų darbuotojų atliktą darbą. Aukštesnės pareigos bei didesnis atlyginimas neabejotinai vilioja, tačiau šiuo atveju vyriausiojo buhalterio nereikėtų įsivaizduoti kaip nieko neveikiančio, o tik pavaldinius vaikančio vadovo: darbų ir atsakomybės mastai iš tiesų dideli. Daugumai šios profesijos atstovų karjeros pradžioje tenka buhalterio padėjėjo darbas, kuris, teoriškai, turėtų reikšti mažesnę atsakomybę. Jei pasiseka, iš tiesų atsiranda proga profesinės patirties semtis iš patyrusio specialisto, tačiau neretai pasigirsta nuogąstavimų, jog tokiems padėjėjams buhalterijos paslaugos gerokai apkarsta, nes tenka atlikti kitiems nemalonius darbus.

Buhalterio darbo dieną įtakoja ir pastarojo darbo specifika. Vieni pilnu ar dalimi etato dirba konkrečioje įmonėje su nustatytomis darbo valandomis. Tam tikromis mėnesio dienomis šie tiesiog sėdi sudėję koją ant kojos (ypač kalbant apie mažesnes įmones), tuo tarpu kitomis – vos spėja suktis. Kiti jų kolegos buhalteriai gali būtų vadinami laisvai samdomais: nėra prisirišę prie vieno darbdavio, o priima užsakymus iš įvairių firmų tam tikrų užduočių atlikimui (pavyzdžiui, darbuotojų atlyginimų apskaitai ar metinės pajamų deklaracijos rengimui). Tokio pobūdžio darbas, sutikite, atrodo iš tiesų įdomesnis. Savo kasdienėje veikloje susiduriama su skirtingų užduočių atlikimu (nėra sąlygų pamiršti įgūdžius ar tingėti kelti kvalifikaciją) ir tenka bendrauti su įvairiais žmonėmis. Išnyksta problemų su kolegomis tikimybė: vienoje vietoje dirbi tiesiog per trumpai, jog pradėtum pyktis. Informacinėms technologijoms tobulėjant, tokio pobūdžio buhalterinės apskaitos darbus galima atlikit ir nuotoliniu būdu: tai dažnai patogiau ir pačiam buhalteriui, ir jį samdančiam užsakovui.

https://jugma.lt/