Bičių motina, aviliai, įdomūs faktai ir kitos detalės

Biciu motina

Bitės – tai neįtikėtinai protingas ir iki šiol daugeliui nuostabą keliančių sugebėjimų turintys vabzdys, be kurio negalėtų būti įsivaizduojamas mūsų gyvenimas. Kita vertus, šiandien gyvename moderniųjų technologijų amžiuje, todėl anaiptol ne kiekvienas susimąstome, kokią didelę reikšmę mūsų kasdieniam gyvenimui ir sveikatai gali turėti bitės. Kaip bebūtų, pastaruoju metu taip pat pastebima, kad nemaža dalis žmonių pradeda auginti bites – ir nors didelė dalis iš jų tai daro mėgėjiškai, visa tai rodo teigiamus ženklus. Trumpiau tariant, žmonės tampa sąmoningesni ir nori tiesiogiai savo pačių rankomis prisiliesti prie mus supančios gamtos, turėdami jai teigiamos įtakos. Be abejo, tokiais atvejais būna reikalinga tiek biciu motina, tiek ir aviliai, tinkama vieta ir daugybė kitų papildomų priemonių – jau nekalbant apie tai, kad taip pat reikia daugybės žinių ir patirties. Taigi, jei ir jūs nuspręsite pradėti auginti bites, pasirūpinkite ne tik visomis bičių auginimui būtinomis sudedamosiomis dalimis, tačiau taip pat pasidomėkite ir daugybe įdomių detalių, kurios yra neatsiejamos nuo bičių.

Pavyzdžiui, ar žinojote, kad visos medunešės bitės yra moteriškosios lyties? Tuo tarpu vyriškosios lyties bitės net nežino, kaip save pamaitinti ir vienintelė priežastis, kodėl jos yra avilyje – tai dauginimasis su bičių motina. Vyriškosios lyties bitės neturi geluonio ir jos yra išmetamos iš avilio iki rudens, kadangi tuomet iš jų nebebūna naudos.

Taip pat nereikėtų pamiršti, kad bitės yra labai tvarkingos. Jos visuomet siekia, kad jų avilys būtų labai švarus ir tvarkingas. Jei kas nors supurvina jų avilį, jos akimirksniu visą tai išsprendžia. Be to, bitės stengiasi mirti ne avilio viduje.

Be abejo, būtina paminėti, kad medunešės bitės yra vieninteliai vabzdžiai, kurie gamina medų (šiuo atveju turime galvoje būtent tokį medų, kokį gamina bitės). Kaip bebūtų, svarbu įvardinti ir dar vieną faktą – bitės niekuomet nemiega, todėl nereikėtų stebėtis, kodėl bitės darbininkės taip trumpai gyvena. Jos tiesiogine to žodžio prasme miršta nuo persidirbimo, kuomet ištisas savaites dirba be jokio poilsio.