Baidarių nuoma ir kelionės Lietuvos upėmis: svarbiausi patarimai

Baidariu nuoma
Per pastaruosius keletą metų itin išpopuliarėjo anksčiau labiau nišine buvusi laisvalaikio pramoga – plaukimas baidarėmis. Šiltą vasaros dieną pasivaikščiokite Vilniuje Neries krantine – praplauks bent dešimtis baidarininkų, pasiūlykite draugui susitikti savaitgalį – jis negalės, su visu įmonės kolektyvu rengia žygį baidarėmis. Net nespėsite apsidairyti, kai ir jūs jau ruošitės išvykai. Jei plauksite pirmą kartą, tikrai neskubėkite nieko pirkti, tam yra baidariu nuoma. Taigi, ką būtina žinoti prieš išsirengiant į kelionę Lietuvos upėmis?

  • Plaukiojimas baidarėmis yra puiki pramoga, nereikalaujanti ypatingo fizinio pasiruošimo ir tinkama visoms amžiaus grupėms. Keliauti galite su visa šeima – ir su tėvais, ir su vaikais. Baidarių nuomos punktuose tikrai rasite baidarių, skirtų 2 suaugusiesiems ir 1 vaikui, taigi plaukti galėsite visi drauge. Vandens transportu būtinai pasirūpinkite iš anksto – sezono viduryje paklausa tokia didelė, kad laukti gali tekti tikrai ilgai.
  • Išsirinkite maršrutą. Priklausomai nuo to, kiek dienų norite keliauti bei kokio sunkumo trasos pageidaujate galite nuspręsti, kokiomis upėmis plaukti. Nepamirškite apsvarstyti ir kur norėsite apsistoti – kaimo turizmo sodyboje ar upės pakrantėje įrengtoje stovyklavietėje. Galbūt norite ne tik grožėtis gamta, bet ir pamatyti tam tikrus turistinius objektus – tuomet ieškokite būtent tokio maršruto.
  • Suplanuokite laiką. Karštomis dienomis patartina plaukti anksti ryte ir gerokai po pietų – nuo 16 valandos. Tuo tarpu dieną poilsiaukite, užkandžiaukite, aplankykite dėmesio vertus objektus. Tai ypač svarbu, jei į žygį baidarėmis išsiruošėte su vaikais. Specialistai nepataria plaukti ilgiau nei 8 valandas per dieną.
  • Pasirūpinkite reikalingais daiktais. Apsvarstykite, ko jums prireiks ir neapsikraukite nebūtinais daiktais. Visų pirma, rekomenduojama įsigyti vandens nepraleidžiančių maišų, į kuriuos ir keliaus visas jūsų turtas. Pasirūpinkite drabužių pamaina, vaistinėle, akiniais ir kremu nuo saulės, kepure, maistu. Jei nakvoti ketinate stovyklavietėje – turėkite palapinę, miegmaišį, taip pat pravers degus skystis, kirvukas, degtukai ir vienkartiniai indai – ir laužui susikurti, ir maistui pasigaminti. Dėl viso pikto turėkite ir apsiaustą nuo lietaus, lietuviška vasara juk tokia permaininga.

Kitais rūpimais klausimais jums padės baidarių nuomos punkto darbuotojai. Jie ne tik suteiks kelionės priemonę, bet ir patars dėl tikslaus maršruto, kelionės metu saugos jūsų automobilį, aprūpins jus saugumo priemonėmis, tokiomis kaip gelbėjimosi liemenės.

Tad nieko nelaukite ir planuokite ateinančios vasaros nuotykį – kelios dienos nuostabios gamtos apsuptyje, toli nuo miesto šurmulio ir pamiršus visus rūpesčius tikrai paliks neišdildomą įspūdį.