Automobilių pardavimas Vokietijoje – ką reiktų žinoti?

Priklausymas Europos Sąjungai suteikia daug daugiau galimybių įsigyti ir parduoti prekes tarp vasltybių narių. Taip yra dėl prisijungimo prie bendros rinkos, reiškiančios bet kokių muitų ir netarifinių kliūčių pašalinimą tarptautinėje prekyboje bei laisvą kapitalo, žmonių, prekių ir paslaugų judėjimą. Tokiomis galimybėmis per daugiau nei dvylika narystės metų pasinaudojo daugybė lietuvių, perkančių produktus kitose Europos Sąjungos valstybėse. Vienas iš dažniausių tokio pirkimo pavyzdžių – tai automobiliai. Vis daugiau ir daugiau lietuvių nusprendžia automobilius įsigyti būtent kitose Europos Sąjungos valstybėse ir tiap ne tik sutaupyti, bet gauti kokybiškus automobilius. Šiame straipsnyje pasidalinsime, kodėl automobilių pardavimas Vokietijoje taip žavi tautiečius ir ką reiktų apie tai žinoti, norint išvengti klaidų ir galimų sankcijų.

Visų pirma, nė neverta sakyti, jog kitose užsienio valstybėse automobilių asortimentas žymiai platesnis. Daugiausiai jų siūlo būtent Vokietija ir Prancūzija, tačiau automobiliai iš JAV taip pat neatsilieka. Atvykę į oficialius automobilių pardavimo salonus galėsite apžiūrėti ir naujausius, neseniai pasirodžiusius modelius. Senesnius modelius, tikėtina, įsigysite už mažesnę kainą nei Lietuvoje. Verta pastebėti, jog žmonės, perkantis automobilius iš Vokietijos paprastai renkasi du būdus tai padaryti – pirmąjį, įsigijimą iš oficialaus pardavėjo, jau paminėjome, tačiau taip pat galima pirkti automobilius ir iš kito privataus asmens. Kuris variantas geresnis?

Automobiliai VokietijojeŽinoma, daugiau privalumų dėl suprantamų priežasčių turi automobilių įsigijimas iš oficialių pardavėjų. Kodėl? Visų pirma, tokiems automobiliams yra suteikiama ilgesnė – dviejų metų – garantija. Antra, automobilio defekto atveju, nepriklausomai nuo to, kurios valstybės teritorijoje būsite, jums garantuotai bus suteikta pagalba, tai yra automobilis bus sutvarkytas. Pirkę automobilį viename gamintoje salone, pavyzdžiui, Vokietijoje, galėsite kreiptis į tą patį saloną kitoje Europos Sąjungos valstybėje turėdami lygiai tas pačias teises. Tai laisvos rinkos privalumas. Verta pastebėti, jog renkantis oficialų pardavėją ir norint pasinaudoti visomis privilegijomis ir teisėmis, reikia įsitikinti, jog pardavėjas registruotas Europos Sąjungos valstybėje. Renkantis alternatyvų būdą ir perkant naudotą automobilį jums turėtų būti suteikta vienerių metų garantija. Šiuo atveju tarsitės su privačiu asmeniu, parduodančiu automobilį. Verta prisiminti, jog čia daugiau rizikos, nes už automobilio defektus privalomo atlygio gali tekti palaukti.

Jeigu jau įsigijote automobilį, jį reikia kažkaip pargabenti į Lietuvą. Tai gali padaryti specialiai užsakomi žmones arba galite parvairuoti patys. Tokiu atveju pirmiausia sumokėsite PVM mokestį vietiniu tarifu, taip pat turėsite iššiimti laikinus valstybinius numerius. Užbėgant įvykiams už akių verta perspėti – senojo automobilio numeriai, jau eksplotuoti Lietuvoje, tikrai netinka ir toks būdas yra neteisėtas. Taip pat, jums bus reikalingas automobilio draudimas, kuris privalo galioti visose valstybėse, kurių sienas kertate automobilio gabenimo metu.

Grįžus į Lietuvą, automobilis turi būti kaip įmanoma greičiau įregistruotas, jam suteikiami nauji valstybiniai numeriai. Kaip įprasta, turite jį apdrausti Lietuvos Respublikoje galiojančiu draudimu. Jeigu pirkote automobilį iš privataus asmens ir transporto priemonė buvo naudota, teks pereiti privalomąją techninę apžiūrą.

Taigi, laisva rinka Europos Sąjungoje suteikia galimybes ne tik aukštiems pareigūnams, bet ir eiliniams gyventojams pajausti ekonominę naudą. Automobilių pardavimas Vokietijoje – vienas iš puikiausių pavyzdžių. Lietuviams yra prieinama kitos valstybės rinka, siūlantį platų kokybiškų automobilių pasirinkimą.