Automobilių draudimas. Svarbi informacija

Draudimas yra, ko gero, geriausias pavyzdys tokios apsaugos, kurios niekada nenorėtume panaudoti. Vis dėlto, gyvenant neidealiame pasaulyje, tai neišvengiama, o apsauga liudija apie asmens brandą ir atsakomybę. Šiandien pasidalinsime pačia svarbiausia informacija, su kuria turėtų susipažinti transporto priemonių turėtojai ir vairutojai tam, kad kelyje apsaugotų ne tik save, savo artimuosius, nuosavybę, bet ir kitus eismo dalyvius.

Visų pirma, kas yra automobilių draudimas? Tai draudimas, kuris padengia nuostolius, susijusius su transporto priemonėmis. Paprastai galima rinktis iš dviejų rūšių draudimų – privalomojo ir savanoriškojo. Transporto priemonės naudotojo civilinės apsaugos draudimas yra privalomas kiekvienam vairuotojui. Jo paskirtis – atlyginti žalą, kurią patiria tretieji asmenys, kai įvykio kaltininkas – pats draudimo savininkas. Šiuo atveju atlyginami nuostoliai, sukelti eismo įvykio metu, kurių pasekmė – sužalota kitų eismo dalyvių sveikata ar asmeninė nuosavybė. Kitas automobilio draudimas, kurį galima rinktis savanoriškai, siekiant dar didesnės apsaugos – tai kasko automobilių draudimas. Jis svarbus kiekvienam vairuotojui, siekiančiam apsidrausti nuo galimų kitų sukeltų nuostolių. Šiuo atveju verta įsidėmėti, jog, nepriklausomai nuo to, koks patyręs vairuotojas esate, patekti į tokią situaciją galite bet kurią dieną – dėl kitų eismo dalyvių apdairumo, ar gamtos sąlygų (pavyzdžiui, slidaus kelio). Taip pat, automobilių kasko draudimas apsaugo ir tyčinės trečiųjų asmenų veiklos atveju – apsidraudę galėsite būti tikri, jog atgausite pinigų sumą, kurią galite prarasti ilgapirščiams „pasisvečiavus“ jūsų transporto priemonėje.

Įdomu tai, jog bene visos draudimo bendrovės, stebėdamos savo klientų elgesį, kiekvienais metais skaičiuoja drausmės kelyje koeficientą. Ką tiksliai tai reiškia? Paprastai tariant, jūsų elgesys kelyje yra kruopščiai stebimas. Jeigu neprasižengiate ir jūsų elgesio kelyje koeficientas yra geras, gali būti, jog pratęsdami draudimą dar vieniems metams, mokėsite mažesnes įmokas. Tai puiki motyvacija, tiesa?

Automobilių draudimas skirtingose bendrovėse gali būti įkainotas skirtingai – tai priklauso tiek nuo vidinės bendrovės politkos, tiek nuo jūsų vairavimo stažo, tiek nuo transporto priemonių ypatybių. Svarbiausia palyginti tai, ką siūlo skirtingos bendrovės ir išsirinkti tai, kas ne tik geriausiai atitiktų finansinius lūkesčius, bet ir suteiktų didžiausią jūsų situacijai reikalingą apsaugą.