Automobilio pirkimas paskolos arba lizingo pagalba

Automobilio pirkimas

Turėti nuosavą automobilį nori bene kiekvienas. Tačiau tikrai ne kiekvienas turi pakankamai asmeninių lėšų, kurių pagalba galėtų įsigyti nuosavą transporto priemonę. Be to, tikrai ne visuomet norima įsigyti labai senų gamybos metų automobilį. Todėl tokiais atvejais tenka pagalvoti apie paskolą automobiliui arba automobilio įsigijimą lizingu. Nei vienas, nei kitas pasirinkimas nėra blogesnis ar geresnis. Viskas priklauso nuo to, kokie yra jūsų keliami reikalavimai ir kokią transporto priemonę jūs iš tikrųjų norėtumėte įsigyti.

Tačiau taip pat nereikia pamiršti, kad automobilio paieškų ir pirkimo atveju, svarbu daug dėmesio skirti ne tik palankiausių paskolos ar lizingo sąlygų pasirinkimui. Ne ką mažiau svarbu daug dėmesio skirti ir transporto priemonės paieškoms. Todėl siekiant, kad visas šis procesas jums taptų paprastesnis ir būtų sklandesnis, pateikiame keletą praktiškų patarimų.

Pasinaudokite internetu

Automobilio turėtumėte pradėti ieškoti interneto pagalba. Galite pasitelkti daugybę skirtingų internetinių skelbimų portalų. Tokiais atvejais praktiškiausia pasinaudoti specializuotais automobilių skelbimų portalais, kuriuose skelbimai yra tiksliniai. Tokiu atveju jūs galėtumėte lengviau pasirinkti jūsų skonį ir numatytus tikslus geriausiai atitinkantį automobilį. Žinoma, turėtumėte nusiteikti, kad internetiniuose skelbimų portaluose bus pateikiama labai didelė automobilių pasiūla. Tai reiškia, kad pasirinkimui reikėtų skirti pakankamai daug dėmesio ir nepasikliauti vien tik ta informacija, kuri yra pateikiama ties kiekvienu automobiliu. Be to, negalima susižavėti ir pateikiamomis automobilių nuotraukomis, kadangi jos neretai gali būti kur kas geresnės nei pats automobilis. Ką jau kalbėti apie tai, kad automobilio išvaizda neatspindi jo vidinės techninės būklės.

Atidžiai apžiūrėkite automobilį

Kuomet skelbimuose išsirinksite jums patinkančią transporto priemonę ir susitarsite dėl susitikimo su transporto priemonės pardavėju, būkite tikri, kad labai atidžiai apžiūrėsite perkamą automobilį. Žinoma, jūs galite neturėti pakankamos patirties ir žinių šioje srityje, todėl pastaruoju atveju vertėtų kreiptis į automobilius išmanančius žmones, kurie galėtų jums pagelbėti apžiūrint jus sudominusį automobilį. Jūs turite būti visiškai tikri, kad transporto priemonė, kurią planuojate įsigyti, yra visiškai techniškai tvarkinga ir įsigijus ją jums nekils jokių papildomų sunkumų.

Praktiškai patikrinkite, kaip automobilis važiuoja

Niekada nepirkite automobilio, jei prieš tai nesate juo važiavę. Tai būtų labai neteisingas sprendimas. Jūs turite būti tikri, kad automobilis važiuoja būtent taip, kaip ir turi važiuoti. Jei automobilio variklis yra labai galingas, važiuodami jūs turite pajusti jo galingumą. Jei jaučiate, kad automobilis iš vietos pajuda pakankamai prastai, tuomet tai gali būti akivaizdus ženklas, jog automobilis gali turėti techninių gedimų. Tuo tarpu variklis kiekviename automobilyje pati pagrindinė dalis, kuri įprastai kainuoja brangiausiai. Todėl negalite sau leisti prašauti pro šalį pasirenkant nekokybiškai veikiančią ir techniškai netvarkingą transporto priemonę. Praktiškai išbandykite kiekvieną savo apžiūrimą automobilį ir tai pasistenkite padaryti skirtingais keliais, pajusdami kaip iš tikrųjų važiuoja konkretus automobilis.

Automobilį patikrinkite autoservise

Net jei jūs iki šiol niekuomet to nedarėte, tai tikrai nėra priežastis automobilio nepatikrinti autoservise. Jūs negalite žinoti, kokia yra automobilio techninė būklė, jei jis nebus patikrintas profesionaliame autoservise. Be to, tai yra ypač svarbu, kai perkamas pakankamai brangus automobilis. Nei vienas pirkėjas nenori investuoti daug pinigų į techniškai netvarkingą transporto priemonę, kuri kels labai daug papildomų problemų ir kaskart reikalaus dar didesnių investicijų. Žinoma, autoservisą, kuriame tikrinsite automobilį, turėtumėte pasirinkti būtent jūs. Nesutikite keliauti į autoservisą, kurį jums siūlo automobilio pardavėjas.

Patikrinkite automobilio istoriją

Jei automobilis bus patikrintas autoservise ir jūs žinosite, kokia yra tikroji jo techninė būklė, nepamirškite, kad jums taip pat reikia žinoti, kokia yra ir jo istorija. Tam bus reikalinga VIN patikra. Kiekviena transporto priemonė turi unikalų tik jai priskirtą VIN numerį, todėl jo pagalba galima sužinoti, kokia yra tikroji transporto priemonės istorija. Daugiau apie tai galite sužinoti internete, pvz., www.cpu.lt/vin-patikra. Jei iš anksto pasidomėsite automobilio praeitimi, galėsite priimti kur kas sėkmingesnį ir objektyvesnį sprendimą, kuris bus vertas kiekvieno jūsų investuojamo cento.

VIN patikra

Išmokite derėtis

Žinoma, turbūt teigsite, kad tai pasakyti yra kur kas lengviau nei padaryti – ir iš dalies jūs būsite teisūs. Pernakt išmokti derėtis nėra labai paprasta. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad jums apskritai reikėtų pamiršti apie derybas ir sutikti su bet kokiu automobilio pardavėjo jums pateikiamu pasiūlymu. Supraskite, kad transporto priemonę perkate jūs, o tai reiškia, kad jūs turite laisvę rinktis. Šiuolaikinėje rinkoje yra labai daug transporto priemonių, iš kurių jūs galite pasirinkti, todėl nemanykite, kad automobilis, kurį jūs apžiūrite, yra vienintelis ir pats geriausias. Jei jūs būsite nusiteikę taip, jog bet kuriuo metu galite surasti kitą automobilį, derėtis su automobilio pardavėju jums taps kur kas lengviau ir labai tikėtina, kad tokiu atveju jums pavyks sulaukti gerokai palankesnio kainos pasiūlymo.

Sudarykite didesnį sąrašą

Kai renkamės transporto priemonę, turėtume sudaryti kur kas ilgesnį sąrašą nei tik pasirenkant vos vieną automobilį, kurį norėsime apžiūrėti. Kaip jau supratote, jūs turite siekti sulaukti paties palankiausio kainos pasiūlymo, o tai reiškia, kad tokį pasiūlymą gauti jums gali būti labai sudėtinga, jei jūs nebūsite gavę jokių kitų pasiūlymų ir nebūsite apžiūrėję daugiau jokių kitų transporto priemonių. Jei savo sąraše jūs turėsite bent tris ar penkis automobilius, kurie yra tos pačios markės, modelio ir tų pačių metų, galėsite lengviau derėtis ir jūsų pateikiami argumentai bus kur kas svaresni.

Be abejo, jums gali atrodyti, kad apžiūrėti daugiau nei tris ar penkis automobilius yra pernelyg sudėtinga ir tai reikalauja labai daug laiko, tačiau supraskite, kad kalbame apie nemenkus pinigus – juolab, kad jūs automobilį pirksite lizingu arba paskola. Tai reiškia, kad jūs turite būti visiškai tikri, jog jūsų perkamas automobilis jums nekels papildomų problemų ir nesukels jums papildomų išlaidų jo reguliariam remontui. Todėl skirkite tiek laiko, kiek tik jo reikės, kad galėtumėte būti visiškai tikri dėl savo pasirinkto automobilio.

Nuspręskite, ką pasirinksite

Kaip jau supratote, jei norite naudotis kreditorių paslaugomis, jūs turite dvi galimybes – galite savo naująją transporto priemonę įsigyti paskolos pagalba arba pasinaudoti lizingo paslaugomis. Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad tai yra du lygiaverčiai ir vienodi sprendimai, iš tikrųjų taip nėra.

Jei jūs norite pasirinkti automobilių lizingą, gali būti taikomi tam tikri reikalavimai, kurie jums nepatiks ar nepadės lengviau pasirinkti norimo automobilio. Pavyzdžiui, lizingo bendrovė gali taikyti reikalavimą, jog automobilis, kurį jūs pirksite išsimokėtinai, neturėtų būti senesnis nei penkeri metai. Taip pat gali būti taikomas ir Kasko reikalavimas, kuomet įsigyta transporto priemonė visą lizingo mokėjimo laikotarpį privalės būti apdrausta Kasko draudimu, kas automobilio savininkui sudarys papildomų išlaidų. Be to, lizingo atveju gali būti taikomi ir papildomi reikalavimai, pvz., lizingo pabaigoje automobilio amžius negali būti senesnis nei aštuoni arba dešimt metų (viskas priklauso nuo to, kokios lizingo bendrovės paslaugomis yra nusprendžiama pasinaudoti).

Tuo tarpu, jei yra pasirenkama paskola, kurios pagalba bus įsigytas naujasis automobilis, vartotojui atsiranda daugiau laisvės, tačiau tokiu atveju tikėtina, kad paskolai bus taikomos didesnės palūkanos. Jei vartotojas gauna paskolą, jis gali laisva valia pasirinkti bet kurią norimą transporto priemonę ir tokiu atveju automobilis neprivalo būti apdraustas Kasko draudimu ar būtų konkrečių gamybos metų. Taigi, skirtingi sprendimai pasižymi ir skirtingomis sąlygomis, todėl prieš nuspręsdami, kurią transporto priemonę jūs norėsite pasirinkti, taip pat turėtumėte nuspręsti ir tai, į ką jūs kreipsitės – lizingo bendrovę ar kreditorius.

Įvertinkite sutartį

Prieš pasirašydami paskolos arba lizingo dokumentus, jūs privalote labai atidžiai įvertinti jums pateiktą sutartį. Daugybė žmonių į visą tai numoja ranka ir mano, kad bet kuriuo atveju viskas sutartyje yra parašyta standartiškai. Tačiau nereikėtų manyti, kad pakanka sulaukti teigiamo lizingo bendrovės arba kreditorių atsakymo. Jūs taip pat turite žinoti absoliučiai visas sąlygas, dėl kurių jūs sutariate pasirašydami sutartį. Jei jūs neįsigilinsite į sutartį, neturėtumėte nustebti, kad anksčiau ar vėliau suprasite padarę tam tikrų klaidų.

Išmokite atsisakyti

Vien tai, kad lizingo bendrovė arba kreditoriai pateiks jums teigiamą atsakymą ir sutiks paskolinti jums reikalingą pinigų sumą, dar nereiškia, jog jūs turite akimirksniu sutikti ir pasirašyti dokumentus. Nemanykite, kad tai yra jūsų vienintelė galimybė ir jūs ja privalote pasinaudoti. Anaiptol ne kiekvieni kreditoriai ar lizingo bendrovė jums pasiūlys tokias pačias palankias sąlygas, kuriomis jūs būtumėte visiškai patenkinti. Supraskite, kad pasirašydami sutartį jūs įsipareigosite finansiškai ir tokį savo prisiimtą finansinį įsipareigojimą jūs turėsite ne vienerius metus. Todėl jei matote, kad sutarties sąlygos nėra visiškai tokios, kokių jūs tikėjotės, išmokite atsisakyti, pasakydami griežtą „ne“. Kartais tai yra kur kas geresnis sprendimas, kuris jums sutaupo gerokai daugiau laiko, jėgų ir pinigų.

Žinokite, kas yra svarbu kreditoriams

Kai nusprendžiama kreiptis į kreditorius, taip pat yra labai svarbu žinoti, kas jiems svarbiausia ir į ką jie atsižvelgia vertindami į juos besikreipiančių vartotojų mokumą. Nemanykite, kad pakaks su jais susisiekti ir jie akimirksniu sutiks jums paskolinti reikalingą pinigų sumą. Jūs turite būti mokūs fiziniai asmenys, kurie gauna pakankamas pajamas, neturi per daug finansinių įsipareigojimų ir turi gerą asmeninę kredito istoriją. Kito būdo pasinaudoti automobilių lizingo paslaugomis arba gauti paskolą tiesiog nėra.

Tokio pobūdžio informacija įprastai visuomet yra pateikiama lizingo bendrovių arba kreditorių internetiniuose tinklalapiuose, todėl kiekvienas vartotojas gali nesunkiai atrasti atsakymus į jam svarbius klausimus, kartu nepamirštant ir vartotojams keliamų reikalavimų. Be to, jūs visuomet galite iš arčiau susipažinti su vartotojų mokumo vertinimo įstatymu, kuriame yra nurodytos ir taisyklės bei reikalavimai, į kuriuos privalo atsižvelgti kiekvieni tokių finansinių paslaugų teikėjai.

Turėkite planą

Jei automobilį pirksite pasinaudoję paskola arba lizingu, turite turėti labai aiškų planą, kurio pagalba galėsite padengti savo prisiimtus finansinius įsipareigojimus. Įsigyti automobilio nepakanka. Turite suprasti, kad kiekvieną mėnesį jūs mokėsite tam tikro dydžio įmokas ir tikėtina, kad tai darysite ne vienerius metus. Todėl jūs privalo būti visiškai tikri dėl savo priimamų sprendimų ir turite būti numatę planą, kurio pagalba galėtumėte įgyvendinti savo užsibrėžtus finansinius tikslus, kartu apsaugodami ir savo asmeninę finansinę situaciją.