Arbatmedžio aliejus ir keli jo panaudojimo būdai

Arbatmedžio aliejus

Daugybę metų žmonės naudojo arbatmedžio aliejų įvairioms odos problemoms spręsti – nuo aknės iki psoriazės. Tačiau arbatmedžio aliejus turi ir kur kas daugiau privalumų, todėl pateiksime jums keletą priežasčių, kodėl arbatmedžio aliejus turėtų atsidurti kiekvienos iš jūsų vaistinėlėje.

Arbatmedžio aliejaus panaudojimas kovojant su akne

Jei ieškote namų sąlygomis prieinamų priemonių, padedančių kovoti su aknės problema, tuomet arbatmedžio aliejus gali tapti puikiu pagalbininku. Sumaišykite kelis arbatmedžio aliejaus lašus su 20-40 hamamelių hidrolato lašų ir su vatos tamponėliu keletą kartų per dieną švelniai ištepkite savo veido odą. Žinoma, turėtumėte elgtis atsargiai ir saikingai – nepersistenkite. Nors šis mišinys yra švelnesnis nei peroksidas, per didelis jo kiekis galėtų išsausinti jūsų odą ir priversti pradėti gaminti daugiau riebalų. Norint to išvengti, reikėtų vadovautis tinkamomis proporcijomis. Be to, panaudojus minėtą mišinį ant veido odos, pasistenkite kurį laiką vengti saulės.

Arbatmedžio aliejų galite naudoti makiažo valymui

Tiek normalų, tiek ir sausą odos tipą turinčios moterys gali pasitelkti labai universalią ir efektyvią formulę. Sumaišykite ¼ rapsų aliejaus su 10 arbatmedžio aliejaus lašų 100-110 ml sterilaus vandens talpoje. Tuomet visą tai gerai išplakite. Suplaktą mišinį palikite šaltoje ir tamsioje vietoje. Naudojimas bus labai paprastas – pakaks su vatos tamponėliu, suvilgytu mišinyje, nuo veido odos nuvalyti makiažą. Tuomet veidą nuplaukite su šiltu vandeniu ir ant odos užtepkite tonerį.

Arbatmedžio aliejus gali suminkštinti nagų odeles

Arbatmedžio aliejus gali labai efektyviai ir greitai suminkštinti nagų odeles, todėl manikiūras ir pedikiūras šio naudingo aliejaus dėka tampa paprastesnis. Be to, arbatmedžio aliejus jau seniai žinomas kaip efektyvus kovotojas prieš nagų grybelį (tuo tarpu levandų eterinis aliejus turi priešuždegiminių ir gydomųjų savybių). Norint, kad jūsų nagų priežiūra būtų dar paprastesnė, galite pasitelkti šį paprastą receptą. Jums reikės 1 šaukšto jojobos aliejaus, 1 šaukšto avokadų aliejaus ir 10 arbatmedžio aliejaus ir 10 levandų aliejaus lašų. Į tamsų stiklinį butelį įpilkite jojobos ir avokadų aliejų. Tuomet įlašinkite arbatmedžio ir levandų eterinius aliejus. Viską labai gerai suplakite. Keletą šio mišinio lašų kasdien užlašinkite ant nagų ir odelių.

Arbatmedžio aliejus padeda kovoti su nagų grybeliu

Atlikti tyrimai parodė, kad 100 proc. tyras arbatmedžio eterinis aliejus, naudojamas mažiausiai tris mėnesius, gali lygiai taip pat efektyviai įveikti nagų grybelį kaip ir su grybeliu kovojantis kremas. 60 proc. tyrime dalyvavusių žmonių visiškai arba dalinai pašalino nagų grybelio simptomus. Vieną arba du kartus per dieną (kasdien) užlašinkite 1-2 natūralaus ir tyro arbatmedžio aliejaus lašų ant nagų grybelio pažeistų vietų. Elkitės atsargiai ir arbatmedžio aliejaus neužtepkite ant odos, kadangi nepraskiestas ir šimtaprocentinės koncentracijos aliejus gali sudirginti jūsų odą.