Ar visa diagnostikos įranga yra vienoda?

Diagnostikos įrangos pagalba galima rasti įvairius elektromechaninius gedimus automobilyje ir kitose transporto priemonėse. Tai yra gan nauja technologija, kuri pagreitina gedimų radimą transporto priemonėse. Gedimų radimas diagnostinės įrangos pagalba yra vadinamas kompiuterine diagnostika. Diagnostikos įranga yra naudinga tuo, kad per kelioliką minučių serviso mechanikas gali rasti bet kokį gedimą, kuris susijęs su automobilio elektronika, todėl tai labai paspartina remonto darbus.

Automobilių gamintojų yra daugybė, vieni automobilius gamina ir kuria, kiti – juos perdirba. Jų kiekviename žemyne (žinoma, išskyrus Antarktidą) yra daugybė. Daugiausiai jų yra Europoje, Azijoje ir Šiaurės Amerikoje. Kadangi visi automobilių gamintojai yra skirtingi, tai natūralu, kad ir technologija automobiliuose yra skirtinga. Žinoma, didelių skirtumų tam tikrose įprastose srityse nėra. Kiekvienas gamintojas turi savo technologiją, kuri yra metai iš metų vystoma ir tobulinama.

Kadangi automobiliuose skiriasi technologija, tai skiriasi ir kiti susiję komponentai, sudedamosios dalys ir kita technologija. Vienas iš tokių komponentų yra elektronika, ji skiriasi ne tik pas kiekvieną gamintoją, tačiau ji gali skirtis ir vis kitokiuose automobilių modeliuose. Elektronika yra labai svarbi šiuolaikiniuose automobiliuose, kadangi daugelio mechanizmų veikimo darbas priklauso nuo jos. O čia jau atsiranda diagnostikos įranga ir jos naudingumas.

diagnostikos įrangaKiekvienas dabartinis automobilis turi kompiuterį ir įdiegtą programinę įrangą. Programinė įranga apjungia daugybė sistemų, kurios įtakoja automobilio techninė būklę ir jo veikimą. Prie tam tikrų mechanizmų yra primontuoti davikliai, kurie stebi mechanizmų veikimą. Jeigu yra koks nors veikimo nuokrypis, situacija yra perduodama automobilio kompiuteriui ir prietaisų skydelyje užsidega atitinkama įspėjamoji lemputė. Todėl perskaityti gedimo kodą yra reikalinga diagnostikos įranga.

Taigi, kai paaiškinome visą situaciją, galima pateikti atsakymą. Diagnostikos įranga yra ne vienoda ir ji negali būti vienoda. Kadangi skiriasi automobilių gamintojai, skiriasi ir automobilyje įdiegta programinė įranga. Viena diagnostikos įranga gali būti skirti tik vienos markėms automobiliams, kita – būti universali. Viena diagnostikos įranga gali skaityti daugiau gedimų kodų, kita – mažiau. Viena diagnostikos įranga gali būti skirta Azijoje pagamintiems automobiliams, kita – Europietiškiems automobiliams. Taigi, svarbu pasirinkti tinkamiausią įrangą įvertinus savo poreikius ir žvelgiant į ateitį su kokiais automobiliais teks dirbti.