Ar verta investuoti į geologinius tyrimus Lietuvoje?

Geologiniai tyrimai Lietuvoje yra rinka, kurioje pernelyg didelės konkurencijos tikrai nėra – investicijos į šią sritį Lietuvoje nėra labai populiarios. Tad ar verta investuoti į šią sritį, žinant tai, jog potenciali konkurencija pernelyg didelių problemų tikrai nesukels?

Taip, faktas, jog kalbant apie geologinius tyrimus Lietuvoje didelės konkurencijos šioje srityje tikrai nėra. Ir visgi, kogero jei investicijos į šią sritį turėtų išties labai didelę perspektyvą, tai jau būtų pastebėta kitų investuotojų bei išnaudota. Realybė yra tokia, jog nors geologiniais tyrimais Lietuvoje niekas pernelyg neužsiima, tai tikrai nereiškia, jog jūsų bandymas tapti šios rinkos dalyviu bus sėkmingas – taip iš esmės yra dėl to, jog geologiniai tyrimai Lietuvoje didesnės finansinės perspektyvos neturi. Lietuvos žemės neslepia didesnių požeminių gėrybių, todėl geologiniai tyrimai siekiant konkrečių žemės gėrybių atradimo praktiškai be išimčių pasibaigs visiškais fiasko.

Grunto tyrimaiTaip, situacija kiek kitokia, jeigu mąstote apie investavimą į geologinių tyrimų paslaugų teikimą, kuris tikrai susilauktų savo paklausos, kadangi įprasti geologiniai tyrimai, tiriant žemės specifikacijas, Lietuvoje yra išties turintys pakankamai nemažą paklausą. Ir visgi, kai situacija bent jau šioje vietoje atrodo labai gera, realybė yra tokia, jog perėjus į geologinių paslaugų teikimo rinką susidursite ir su ganėtinai nemenka konkurencija, lyginant su prieš tai minėtu geologinių tyrimų tipu, o tai gali sukelti pakankamai nemenkų keblumų siekiant visiško investicijų atsiperkamumo bei stabilaus pelno.

Belieka konstatuoti, jog nors iš pirmo žvilgsnio investicijos į geologinių yrimų rinką ir atrodo turinčios išties didelę perspektyvą, realybė yra tokia, jog investuoti į šią sritį iš tiesų pernelyg neapsimoka. Pirmuoju atveju taip yra dėl to, jog Lietuvos gelbės tikrai nėra dosnios naudingosiomis iškąsenomis, kurios turėtų bent kiek didesnę finansinę vertę, o antruoju atveju būsite priversti susidurti su pakankamai nemaža tiesiogine konkurencija. Tad reziumė akivaizdus – investuoti į geologinus tyrimus Lietuvoje apsimoka tik turint unikalią verslo idėją, kadangi kalbant apie įprastus kelius – sėkmės ko gero nesulauksite.