Ar Panevėžys yra picų miestas?

Picos su Panevėžių turbūt neasocijuoja niekam. Ir tikrai visai pagrįstai. Ir dėl to, jog yra kur kas daugiau dalykų, gerokai artimiau ir suprantamiau apibūdinančių Panevėžį, ir dėl to, jog picos su šiuo miestu iš tiesų turi nelabai daug ką bendro. Taip, čia yra kelios picerijos, gal net keliolika, yra jų ir tinklinių, žinomų vardų, yra ir naujesnių, nedidelių, bet ne prastesnį maistą siūlančių mažųjų picerijų, kaip Gusto pica, tačiau nieko ypatingo, kas galėtų visam miestui suteikti picų miesto vardą.

Picerija PanevėžyjeKur kas labiau panevėžiečių, o ypač jaunimo tarpe vis dar vertinami kebabai. Pigūs, sotūs, greitai gaunami vos privažiavus su automobiliu. Vis tik pasisėdėjimas kavinėse jau yra vyresnių, galbūt turtingesnių miestiečių reikalas, kurių Panevėžyje ne tiek ir daug. Tad pica Panevėžys turbūt dar ilgai neturės sąsajų, o gal ir niekada. Nebent jau minėta Gusto picerija išgarsintų šį miestą geltono picos blyno fone.

Bet vis tik, kodėl ne visur ir nevisada picos taip mėgstamos? Kodėl jaunimas vis dar teikia prioritetą kebabams? Jeigu gąsdina kaina, visada galima pirkti didžiule šeimyninę picą ir suvalgyti ją trims. Kainuos tikrai labai nedaug. Jeigu baisu dėl gaištamo laiko, verta prisiminti, jog picą galima  užsisakyti su pristatymu į namus. Jei jums to pristatymo nereikia, tereikia greito aptarnavimo, galite daryti lygiai taip pat, kaip elgiatės užsimanę kebabo. Tiesiog paskambinti į piceriją, užsisakyti norimą picą išsinešimui ir po penkiolikos minučių privažiuoti jos pasiimti. Tokią pica Panevėžys tikrai gali pasiūlyti, ir dažnai net skanesnę ar įdomesnę nei kiti Lietuvos miestai.

Pažvelgus į statistikos lenteles vis tik galime teigti, jog Lietuvoje picų suvalgoma tikrai daug. Tą puikiai rodo ir gausus picerijų tinklas tiek didžiuosiuose, tiek ir gan nedideliose miestuose. Pigų ir sotų maistą mes, lietuviai, tikrai vertiname, ir šioje vietoje pica tikrai turi pasisekimą. Tiesiog neturim šio patiekalo ilgų gaminimo ir valgymo tradicijų, darome tą tyliai ir ramiai, kartą ar kelis kartus per mėnesį su draugais susirinkdami mėgstamoje picerijoje. Tačiau to nepakanka nei Panevėžiui, nei kitiems miestams tam, kad gautų picų miesto vardą. Štai italai picas valgo turbūt net ne dažniau ir ne daugiau nei lietuviai, tačiau abejonių apie tai, kad visa Italija yra picų šalis, nekyla niekam.