Ar galima važinėtis Lietuvoje dygliuotomis padangomis?

Šis klausimas reguliariai kyla nemažai daliai vairuotojų. Taip pat dažnai klausiama, kada turi būti pakeistos dygliuotos padangos. Vairuotojai tuo domisi dėl vienos labai paprastos priežasties – jie nenori sulaukti baudų už KET pažeidimus. Be jokios abejonės Lietuvoje dygliuotomis padangomis važinėti galima, tačiau yra nustatytas konkretus laikotarpis. Trumpiau tariant, dygliuotos padangos gali būti naudojamos tik šaltuoju metų laiku. Konkrečiau – nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. vasarinėmis padangomis transporto priemonės negali būti eksploatuojamos. Ir atvirkščiai – nuo balandžio 10 d. iki spalio 31 d. dygliuotomis padangomis Lietuvos keliais važiuoti draudžiama.

Dygliuotos padangosBe abejo, nereikėtų suprasti klaidingai. Kai kurie vairuotojai mano, kad jei jų padangos yra žieminės (nepaisant to, kad jos nedygliuotos), tuomet jie taip pat turi privalomai jas pasikeisti į vasarines vos tik ateis balandžio 10 d. Tačiau tai nėra tiesa. Jei žieminės padangos nėra dygliuotos, jas galite naudoti ir šiltuoju metų laiku – tiesiog tokiu atveju padangų efektyvumas bus kur kas prastesnis, o tai reiškia, kad jos gerokai greičiau nusidėvės ir pats transporto priemonės eksploatavimas bus ne toks malonus, koks galėtų būti naudojant vasarines ir tokiam metų laikui puikiai pritaikytas padangas.

Kaip bebūtų, kiekvienas vairuotojas turėtų labai didelį dėmesį skirti savo eksploatuojamos transporto priemonės padangų pasirinkimui ir jų įsigijimui. Jokiu būdu nereikėtų vadovautis daugelio pamėgta taisykle – ieškoti kuo pigesnių ar dėvėtų padangų. Tai nėra efektyvus pasirinkimas, galintis suteikti norimą rezultatą. Tai ypač pavojinga tuomet, jei dėvėtas padangas renkasi šioje srityje nenusimanantys vartotojai. Todėl labai svarbu padangas rinktis specializuotose padangomis prekiaujančiose parduotuvėse, kuriose jūs galite rasti kokybiškas ir iš patikimų bei gerai žinomų gamintojų atkeliavusias transporto priemonių padangas.

Be to, jei rinkdamiesi padangas kreipsitės į specialistus, visuomet galėsite sulaukti profesionalių ir išsamių konsultacijų, kurios jums padės lengviau suprasti, kas yra kas ir į kokias transporto priemonių padangas būtų tinkamiausia orientuotis. Taigi, belieka pasirūpinti kokybiškomis, patvariomis ir saugiomis padangomis, kurios jums padės mėgautis vairavimu.

Daugiau informacijos ieškokite čia http://www.xpadangos.lt