Apie ką turite pagalvoti prieš investuodami savo pinigus
Kai ieškote puikių investavimo patarimų, visų pirma turite klausyti ekspertų nuomonės. Juk jei jūs nesate automobilių ekspertas ir profesionalus mechanikas, nebandote remontuoti savo techniškai netvarkingo automobilio. Todėl visiškai suprantama, kad ir investuojant savo pinigus reikėtų remtis ne mėgėjiška, o profesionalia nuomone. Taigi, prieš investuodami bent vieną savo centą – nepamirškite šių patarimų.
- Diversifikavimas. Trumpiau tariant, savo pinigus turėtumėte investuoti į skirtingas sritis. Pavyzdžiui, jei investuojate į akcijas, nepirkite tik vienos kompanijos akcijų. Pinigus išskaidykite, tokiu būdu sumažindami investicinę riziką. Ta pati taisyklė galioja ir bet kurioje kitoje investavimo srityje. Jei norite investuoti į valiutas, lygiai taip pat stenkitės pinigus paskirstyti skirtingoms valiutų poroms, tuomet investavimas bus sėkmingesnis ir mažiau rizikingas.
- Mokykitės. Jei norite investuoti į tam tikrą sritį, prieš tai padarydami, labai gerai išstudijuokite kiekvieną svarbų aspektą. Jūs turite tapti tikrais konkrečios investicinės srities specialistais. Tik tuomet galėsite tikėtis ilgalaikės investicinės grąžos.
- Žinokite savo ribas. Iš anksto turite nustatyti, kokios yra jūsų ribos. Pavyzdžiui, nustatykite, koks yra jūsų aukščiausias tikslas ir ties kokia riba turėtumėte sustoti, jei jūsų investicija mažėja. Tai galima įvardinti ir kaip investavimui skirtą strategija, kuria vadovaujantis galėsite siekti konkrečių tikslų.
- Investuokite sistemingai. Kai kalbame apie investavimą, niekada negalima investuoti padrikai ir neapgalvotai. Kiekviena investicija turi būti atliekama sistemingai ir atsižvelgiant į savo turimą strategiją. Be abejo, nors pastaroji ilgainiui kis, vis dėlto baziniai elementai visuomet išliks, todėl kiekvienas sandoris turi būti labai gerai įvertintas ir pasvertas.
- Kontroliuokite emocijas. Investuojant labai nesudėtinga pasiduoti savo emocijoms, todėl prieš žengdami į investicinį pasaulį, turite išmokti jas valdyti. Nepaisant to ar jūsų sandoriai bus sėkmingi, ar kartais teks nusivilti – turite išlikti šalto proto ir nepulti į kraštutinumus. Nuo to priklausys jūsų sėkmė.
- Investicinis biudžetas. Investuoti turite tik naudodami investicinį biudžetą – ir pastarasis jokiu būdu neturėtų būti paskirstytas visas ir iš karto. Trumpiau tariant, negalima vienai sričiai paskirti visą biudžetą. Diversifikacija ir biudžeto formavimas taip pat yra labai glaudžiai susiję dalykai.