Antikorozinės priemonės antikvarinių daiktų priežiūrai

antikorozines priemonesKolekcionuojate įvairius antikvarinius daiktus? Susirūpinote jų priežiūra bei atnaujinimu? Tam tikros antikorozines priemones padės išvengti metalinių bei kitų paviršių rūdijimo. Jums reikėtų pasidomėti apie tokių vertybių priežiūrą, nes kai kurie daiktai gali greitai virsti ne itin maloniais akiai – tam reikia skirti dėmesio priežiūrai ir tinkamoms priemonėms įsigyti. Yra visokiausių tepalų, purškiklių bei tirpalų, kurie greitai padės pašalinti rūdis ir kitus pažeidimus, tačiau tai nereiškia, kad tokių priemonių naudojimas turi būti besaikis, tuo labiau – nepasidomėjus kaip jos veikia.

Kalbėdami apie antikvarinius daiktus, turime galvoje būtent metalo dirbinius ir tai liečia ne tik įprastas monetas, medalius, bet ir kiek brangesnio metalo papuošalus bei kitus daiktus. Net ir auksas su sidabru gali pakeisti savo būklę – reaguojant su kitomis medžiagomis, tokie dirbiniai apsineša, rūdija, todėl labai svarbu ne tik juos tinkamai nuvalyti bet ir saugoti nuo pašalinių neigiamų efektų t.y. drėgmės bei kitų medžiagų pateikimo ant paviršiaus. Kiekvienas metalas reaguoja skirtingai, todėl tokie dirbiniai turi būti tinkamai izoliuoti. Rudziu salinimas yra tik vienas iš darbų, kurį reikia atlikti, jeigu norite, kad jūsų turimos antikvarinės vertybės visada atrodytų nepriekaištingai.

Rūdis galite šalinti su specialiais koncentratais, tačiau svarbiausia yra juos naudoti pagal paskirtį. Tai reiškia, kad kiekvienam daiktui valyti reikia pasitelkti skirtingas antikorozines priemones. Pavyzdžiui, kai kurie koncentratai gali būti skirti tik vieno metalo tipui, kiti – kito, todėl jeigu jau ieškote specialių tirpalų, kuriais rūdis ir kitas apnašas galėtumėte valyti nuo visų metalo tipų, siūlytume dairytis į universalius koncentratus. Vienas iš jų – „Rustyco“. Tai yra viena efektyviausių priemonių, kurią naudoja tiek numizmatai, tiek ir antikvarinių vertybių saugotojai bei kolekcionieriai. Su šiuo koncentratu rūdys bei kitos apnašos gal būti šalinamos nuo monetų, aukso bei sidabro dirbinių, taip pat ir nuo įprastų buitinių daiktų.

Naudodami antikorozines priemones rūdžių šalinimui nuo antikvarinių daiktų, būtinai pasidomėkite naudojimosi instrukcija – joje aiškiai nurodoma kokiais kiekiais ir kaip naudoti tam tikrus tirpalus ar gelius, nes priešingu atveju, galite pažeisti įvairių metalų paviršių net gi to nenorėdami.