4G

Kiekvienas technologijomis besidomintis žmogus turėtų žinoti arba bent jau turėtų būti girdėjęs apie 4G ryšį. Paprastai kalbant,  tai yra  ketvirtosios kartos mobiliojo ryšio technologija, sukurta 2009 metais,  ir yra pažangesnė už 3G (UMTS) mobiliojo ryšio technologiją.  Šiai 4g mobiliojo ryšio technologijai yra priskiriamos dvi pošeimės, tokios kaip LTE ir WiMax. LTE pošeimė yra daugiau pritaikyta mobiliesiems telefonams, o WiMax yra daugiau pritaikyta bevieliams duomenų perdavimo tinklams.

4G4G mobiliojo ryšio technologiją gali palaikyti tokie įrenginiai kaip išmanieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai, bei mobiliojo interneto modemai.  4G yra svarbus vaizdo žiūrėjimui interneto tinkle, nes ši technologija užtikrina didelę greitą interneto greitaveiką,  bei mažą signalo vėlinimą, o tai yra pagrindiniai parametrai, įtakojantys vaizdo kokybę.  Todėl 4g technologija suteikia galimybę ne tik naudotis įprastinėmis mobiliojo ryšio paslaugomis, bet ir leidžia naudotis tokiomis  paslaugomis, kurios reikalauja didelės mobiliojo interneto spartos, tokiomis kaip tiesioginės transliacijos, vaizdo konferencijos, vaizdo skambučiai ar aukštos kokybės vaizdinės medžiagos peržiūra. Taip pat 4 g mobiliojo ryšio technologija suteikia galimybę nešiojamuoju kompiuteriu ar kitu įrenginiu didele sparta naršyti interneto tinkle.

LTE technologijos duomenų perdavimo greitis prilygsta laidinėms ryšio technologijoms, o kartais būna panašus į tokį, kuris yra  nurodomos šviesolaidinio interneto planuose. Teoriškai LTE technologijos duomenų perdavimo greitis interneto tinkle gali siekti ir 100 megabitų per sekundę. Tačiau iš tikrųjų duomenų perdavimo greitis yra apie 2-3 kartus mažesnis ir dažnai priklauso nuo paros laiko bei tinklo apkrovimo. Ši technologiją atmainą, kuri yra pavadinta LTE-Advanced, o jos duomenų perdavimo teorinis greitis siekia vieną gigabitą per sekundę, o tokia duomenų perdavimo sparta pasižymi tik patys brangiausi interneto planai. Mobilaus WiMax   duomenų išsiuntimo sparta gali siekti ir 128 megabitus per sekundę, o duomenų parsisiuntimo greitis gali siekti 56 megabitus per sekundę.

Kaip galima pastebėti, ši technologija suteikia daugybę galimybių jau dabar, o tuo gali įsitikinti kiekvienas, kuris turi arba žada nusipirkti įrenginį, kuris palaiko 4g ryšį. Tiesa ši technologija nuolat tobulinama, todėl prognozuojama, kad tai suteiks vartotojams dar daugiau galimybių.