3 būtini dalykai steigiant įmonę – įmonės registravimas, internetinė svetainė ir logotipas

Šiais laikais itin populiarėja nepriklausomybė ir nuosavo verslo kūrimas, žmonės išeina iš darbo, o kartais dar būdami samdomame darbe nusprendžia būti nepriklausomi ir kurti savo išlaikymo šaltinį, kuriame patys ir dirbtų. Kai kurie žmonės renkasi rankdarbius, kiti paslaugas, treti perpardavinėti prekes ar gaminius, verslo rūšių gali būti įvairių įvairiausių ir būdų kaip užsidirbti pačiam, būnant savo vadovu yra tikrai nemažai. Tačiau nuo ko pradėti?

Svarbiausia – išsirinkite sritį kurioje norite dirbti, susigalvokite savo gaminį, produktą ar paslaugą, kurią pardavinėsite. Tuomet ištirkite rinką, išanalizuokite kainas, konkurentus, kitus gaminius, susiraskite tiekėjus, sutarkite kainas. Tuomet sekantis veiksmas yra veiklos tipo išsirinkimas – reikėtų nuspręsti kokią veiklos rūšį pasirinkę norėtumėte dirbti – ar tai būtų verslo liudijimas, ar individualios veiklos pažymėjimas, o galbūt įmonė mažoji bendrija arba uždarboji akcinė bendrovė (UAB)?

Logotipo kūrimasAntras svarbus žingsnis pradedant savarankišką veiklą yra logotipo kūrimas, šis žingsnis yra itin svarbus, nes žmonės pirkdami jūsų paslaugas ar prekes įsimins jūsų logotipą. Dažniausiai logotipas atspindi jūsų įmonės veiklą, parodo žmonėms kuo jūs užsiimate, dažnai turi kokią nors paslėptą mintį, kurią žino tik įmonės kūrėjai. Logotipų kūrimas yra paslauga, kurią teikia profesionalai puikiai išmanantys savo darbą ir tą darantys ne vienerius metus. Kartais žmonės bando logotipą kurtis patys, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje šis sprendimas nepasiteisina ir vis tiek anksčiau ar vėliau teks samdyti profesionalus, išmanančius savo darbą. Nenurašykite logotipo kūrimo kaip nesvarbaus ar įtakos verslui neturinčio žingsnio.

Įregistravus įmonę ir susikūrus logotipą kitas svarbus žingsnis yra internetinės svetainės susikūrimas, savo paslaugų, produktų pristatymas, detalūs aprašymai, dydžių/variantų pasirinkimas, kokybiškos nuotraukos ir galimybė lyginti prekes. Svetainės kūrimui galite pasirinkti vieną iš daugybės programuotojų ar internetinių svetainių kūrėjų, kurie apie savo paslaugas skelbia internete.

Taigi, verslo pradžia nėra toks sudėtingas dalykas kaip gali pasirodyti, svarbiausia viską daryti palaipsniui, niekur neskubėti ir įsitikinti, kad tai ką jūs darote yra daroma kokybiškai. Nepagailėkite pinigų ir laiko verslo pradžiai – svetainės, logotipo kūrimui, prekių nuotraukoms.