2 baidarių maršrutai, skirti mėgėjams bei lengvo poilsio mylėtojams

baidaresVos tik nugrūdus žieminius drabužius į tolimesnes spintos lentynas, daugelio mintys nesąmoningai praleidžia kelis pavasario mėnesius ir atkeliauja tiesiai  į vasarą – metų laiką, kuomet sėdėjimas namuose yra tikrų tikriausia nuodėmė! Vasara pati diktuoja užsiėmimus: jūra, ežerai, upės, miškai, rusenantis laužas ir, žinoma, baidarės. Baidarių sezonui artėjant (tikrieji entuziastai irklus čiumpa jau kovo pradžioje, tuo tarpu mėgėjai laukia palankesnių orų), pats metas nuspręsti, kokius rinktis maršrutus. Tiesa, iš anksto parengtus maršrutus gali pasiūlyti ir baidarių nuoma užsiimantys asmenys, tačiau pabandyti tai atlikti savarankiškai – nauja patirtis bei veikla, užpildysianti draugų kompanijos ar šeimos laisvalaikį.

Baidarių sezonui artėjant, pristatome jums porą maršrutų, nereikalaujančių daug įgūdžių bei fizinio pasirengimo. Tai – puikus variantas keliaujant su jaunesniais ar vyresnio amžiaus kompanionais bei tiems, kurie iš baidarių tikisi lengvos išvykos bei turiningos pažinties su apylinkėmis.

Luodis – Antalieptė

Tai – 40 km ilgio baidarių maršrutas, besitęsiantis Gražutės regioniniame parke, kuriam įveikti rekomenduojama skirti porą dienų. Plaukimas prasideda Luodžio ežere, kertamas nedidelis Luodykščio ežerėlis ir toliau keliaujama Šventosios upe. Naktį praleisti (ir, aišku, pasidžiaugti visais turistavimo malonumais) galite prie prie Asavo ežero įsikūrusioje poilsiavietėje, o kitą dieną kelionė tęsiama Ūpartu, vedančiu link Antalieptės marių. Šiame Luodžio – Antalieptės baidarių maršrute laukia ne vien vandens malonumai, bet ir pažintis su įdomiais objektais – vandens malūnu, Energetikos muziejumi bei Šavašos pažintiniu taku.

Zarasų ežerai

Zarasų krašte tyvuliuojančiais ežerais bei tarp šių įsikūrusia Nikajos upe 20 kilometrų driekiasi baidarių maršrutas, idealiai tinkantis mėgėjams ar planuojantiems šiai išvykai skirti vos vieną dieną. Plaukiant Nikajos upe, kvapą užgniaužia unikalus gamtovaizdis – pakrantes saugantys galingi ąžuolai, tyvuliuojančios pelkės bei senų vandens malūnų likučiai. Ir tai dar tikrai ne viskas. Šis baidarių maršrutas suteikia galimybę kitu kampu pažvelgti į Zarasų senamiestį, unikalų dėl gatvių išdėstymo žiedo forma. Aplankoma Zaraso ežere plytinčią  Didžiąją salą, dėl savo įspūdingo 44 ha pločio pelnytai nusipelniusią antrosios pagal dydį salos titulo Lietuvoje. Baidarių entuziastų dėmesio taip pat laukia Liaudiškių piliakalnis bei neobarokinė šv. Mergėlės Marijos bažnyčia.

Dabar, baidarių sezonui artėjant, pats laikas nuspręsti, kuriais maršrutais keliausite šiais metais bei, aišku, rezervuoti įrangą. Priešingu atveju galima sulaukti atsakymo, jog visos baidarės jums patogiu metu jau užsakytos. Kvaila rizikuoti prarasti galimybę savo vasarą papildyti neišdildomais įspūdžiais!